A A A
آیة الله مروی عضو شورای عالی حوزه‌های کشور امروز در دوازدهمین همایش طلاب منطقه فردوس، باغشهر اسلامیه و سرایان در باغشهر اسلامیه گفت: رهبر معظم انقلاب برای تدوین این بیانیه وقت بسیاری صرف کردند و مسئولین ما باید برای عملی کردن این بیانیه اقدام کنند. 

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند آیة الله مروی گفت: وظیفه ما مطالبه گری از مسئولین در اجراکردن این بیانیه است و مسئولین باید هرسال گزارش دهند که در رابطه با این بیانیه چه اقداماتی انجام داده اند و چه کارکرده اند.

آیت الله مروی افزود: دیگر وقت شعار دادن نیست و مهم اجرایی کردن و عملی کردن این بیانیه است و باید برای تحقق این بیانیه تمام تلاش خود را به کار ببریم.

عضو شورای عالی حوزه‌های کشور، رسالت روحانیت را شناخت دین و سپس تبیین آن برای مردم و زدودن شبهات و پیرایه ها از مذهب و مکتب دانست و گفت: امروزه این رسالت جهانی شده است و دنیا، طلبه تراز جهانی برای گسترش معارف اهل بیت می خواهد .

آیت الله مروی خطاب به ائمه جمعه خاطرنشان کرد هرچه می توانید برای تقویت علمی و افزایش تقوای طلبه های جوان بکوشید . 
وی به طلاب هم توصیه کرد تا می‌توانند با قرآن مأنوس شوند و ادعیه اهل را بخوانند چرا که هرچه داریم از قرآن و اهل بیت است . 

رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی نیز گفت: بیانیه رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب باید در دانشگاههای کشور تدریس شود تا جوانان بیشتر با این گام آشنا شوند. 

حجت الاسلام دکتر وحدتی شبیری افزود:اصل ولایت و اصل اسلام، خط قرمزهای ماست و از آنها نخواهیم گذشت. 

حجت الاسلام بابایی امام جمعه فردوس، ضمن مثبت دانستن نتایج گردهمایی طلاب، خواستار برگزاری این گونه نشست ها در سال شد.

حجه الاسلام شاکری امام جمعه باغشهر اسلامیه نیز با بیان اینکه دشمنان با فرقه های مختلف سعی در جدا کردن جوانان ما از اسلام دارند گفت: دراین شرایط باید سعه صدر و حوصله خودمان را بیشتر کنیم تا جوانان ما بیشتر با زوایای مخالف اسلام آشنا شوند و انتخاب آگاهانه انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین رضوانی نسب معاون جذب و گزینش شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام  نجمی پور امام جمعه سرایان، حجت الاسلام  کفشی امام جمعه سه قلعه و حجت الاسلام رادمرد امام جمعه آیسک از شرکت کنندگان همایش طلاب منطقه  فردوس، باغشهر اسلامیه و سرایان بودند.